| MacrouNuclear a întrebat:

Pe 13 august (azi e 8) merg la un control pentru aparatul dentar fix.Din cate am inteles atunci imi va lua mulajele. Urmeaza ca in prima săptămână din septembrie sa imi pun aparatul sus.Voi ce ați alege aparat fix ceramic sau metalic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dassy a răspuns:

Mm. eu as alege aparatul dentar FIX. Pentru ca am mi-am pus si eu SUS. Si este foarte fain adica nu ma deranjeaza deloc. ^.^

Funda?

| XxStrawberryxX a răspuns:

Stiu ca ai întrebat de mult. Dar m-am gândit sa răspund. Din câte stiu eu, cel ceramic este mai scump. Urmează sa imi pun aparat fix metalic saptamana următoare si eu voi plăti si sus si jos 3.600 Lei. Mama mea are ceramic si a plătit si sus si jos 5.000 Lei. Mie sincer mi se pare interesant cel metalic deoarece îți poti pune culori si mi se pare ca arată dragut. Dar cel ceramic nu este asa de vizibil.