| denisadenisa00 a întrebat:

Pe 4 martie am facut avort..astazi pe 22 martie am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat si nu si-a dat drumu in mine a ejaculat si a scos-o afara cu un minut inainte...si si-a dat drumu pe jos si eu dupa 4 ore am luat anticonceptionale? si tin sa precizez ca in urma cu 2 zile mi s-a terminat ciclu....sanse sa fi ramas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Doamne fereste...Nu ma deranjeaza atat de mult ca ai facut avort, dar esti chiar atat de inconstienta incat ai facut sex neprotejat la nici doua saptamani dupa asta? WTF!straight face

| mona a răspuns:

6 saptamani de la avort nu trebuia sa faci sex, posibil sa fi ramas sau nu, vei vedea tu daca iti va veni ciclul sau nu

| denisadenisa00 explică (pentru mona):

Pai si se vede la un test ceva?

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Sincer urasc persoanele care fac avorturi iar in ochii mei nu sunteti decat niste criminale fara suflet(ca sa nu zic chiar ceea ce gandesc despre voi ca ar aparea pe aici doar cuvinte cenzurate´.
Nu am intrat aici sa te judec dar nici sa-ti dau vreun sfat pentru ca nu meriti.Totusi regretele vin pe parcurs tu vei trage nu noi.

| valentingb a răspuns:

Sansele sunt minime. Lasam la o parte avortul, perioada de abstinenta, anticonceptionalele. El nu a depus inauntru. Punct. Iar tu fii mai constienta, ai trecut deja printr-o chestie oribila, ai de gand sa mai treci o data? Daca nu ai luat anticonceptionale din cauza perioadei de asteptare, trebuia sa folositi un prezervativ, si acum nu stateai cu stres. Nu sunt rau cu tine, sunt doar corect.

| EmySweety a răspuns:

Mi-a fost suficient sa citesc prima propozitie ca sa iti zic : Sa-ti fie rusine!winking

| OnuOnulică a răspuns:

Tu sti ca avortu e un pacat?

| maryus83 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Avortul e un pacat pentru cei cu mintea ingusta.si pentru voi ar trebui sa se construiasca o masina a timpului sa va trimita pe toti in perioada inchizitei pentru ca sunteti prea redusi mintal pentru secolul asta

| anonimg a răspuns:

Pentru cei care ati judecat-o pe Dragudenisa00:
-Cine va pus pe voi judecatori?
Voi v-ati grabit sa aruncati cu piatra in ea; dar eu va spun ca numai cei fara pacat trebuiau sa arunce cu piatra in ea!
Aflati dar ca o sentinta/judecata fara posibilitatea ispasirii vinei este crima. Iar voi nu ati facut decat sa o acuzati pe aceasta femeie ca si cand ati cere viata pentru pacat/viata.
Dumnezeu nu a socotit omul fara vina; dar El a oferit si pobilitatea ispasirii vinei de pacat. Atunci dar, pentru ce ati judecat in felul acesta? Impotriva voastra a pacatuit sau impotriva lui Dumnezeu? Daca nu ati invatat sa indreptati pe un om cu duhul blandetii, atunci nu mai incercati sa indreptati, caci mai rau faceti; dar si voua va faceti rau.
"Caci cu ce judecata judecati veti fi judecati". (Matei.7:2)

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Vorbeşti aşa calm despre avort, nu ai mustrări de conştiinţă? Dacă nu doreşti să ai copil, nu trebuie să te gândeşti înainte de asta? Eşti conştientă că după avort este riscul de a nu avea în viaţa ta deloc copii? Nemaivorbind că ai omorât o mică viaţă. Sper să meditezi la asta:

" Jurnalul unui copil nenăscut
  5 octombrie:
Astăzi a început prima mea zi de viaţă. Părinţii mei încă nu ştiu, dar eu deja exist. Şi voi fi fetiţă. Voi avea părul blond şi ochii albaştri. Deja este stabilit aproape totul, chiar şi faptul că voi iubi florile.

19 octombrie:
Unii susţin că încă nu sunt o persoană reală, că numai mama există. Dar eu sunt o persoană reală, tot aşa cum o firimitură de pâine este totuşi pâine adevărată. Mama există. La fel şi eu.

23 octombrie:
Acum tocmai a început să mi se deschidă guriţa. Gândiţi-vă, peste aproximativ un an de zile voi râde, iar mai târziu voi vorbi. Ştiu care va fi primul cuvânt pe care-l voi spune: MAMA.

25 octombrie:
Azi a început să-mi bată inima de una singură. De acum încolo ea va bate încetişor pentru tot restul vieţii, fără ca vreodată să se oprească pentru a se odihni! Iar după mulţi ani va obosi. Se va opri şi după aceea voi muri.

 2 noiembrie:
Cresc câte puţin în fiecare zi. Încep să mi se formeze mâinile şi picioarele. Dar trebuie să mai aştept mult timp până când aceste picioruşe mă vor înălţa spre braţele mamei şi până când aceste mânuţe vor putea culege flori şi îl vor putea îmbrăţişa pe tata.

12 noiembrie:
La mâini încep să mi se formeze degeţelele. Aşa mici cum sunt, sunt de-a dreptul caraghioase! Cu ele voi putea mângâia părul mamei.

20 noiembrie:
Abia astăzi doctorul i-a spus mamei că eu exist aici, sub inima ei. Oh, cât de fericită trebuie să fie! Eşti fericită, mami?

25 noiembrie:
Mami şi tati probabil că se gândesc ce nume să-mi pună. Dar ei nici măcar nu ştiu că sunt fetiţă. Vreau să mă cheme Kathy. Doar sunt mare deja.

10 decembrie:
Îmi creşte părul. Este moale, strălucitor şi mătăsos. Mă întreb cum este oare părul mamei?

13 decembrie:
Acum aproape că pot să văd. În jurul meu este întuneric. Când mami mă va scoate în lume, în jur vor fi pretutindeni soare şi flori. Dar, mai mult decât orice, vreau s-o văd pe mami. Cum arăţi, mami?

24 decembrie:
Oare mami aude ticăitul inimii mele? Unii copii vin pe lume puţin bolnavi. Inima mea însă este puternică şi sănătoasă. Bate întruna: tic-tac, tic-tac. Mami, vei avea o fetiţă sănătoasă!

28 decembrie:
Astăzi mama mea m-a ucis.

— De la o anonimă"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În 6 săptămâni de la avort, nu trebuie să faci sex, deoarece ai colul întredeschis şi poţi rămâne oricând însărcinată.
Şi nu mai lua anticoncepţionale după ureche, le iei după sfatul unui medic.
Faci un test de sarcină.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Prea devreme activitatea sexuala dupa un avort!
ce anticonceptionale ai luat? de cand le iei?

| denisadenisa00 explică (pentru Bluebutterfly80):

Din aceasta seara

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru denisadenisa00):

Pai mycroginon trebuiesc incepute ori din prima zi a menstruatiei si esti protejata din prima zi, ori din ziua a 5-ea a menstruatiei, dar in cazul asta 7 zile trebuie protectie prin prezervativ! nu stiu cine ti-a spus sa le iei la doua zile dupa menstruatie! s-ar putea sa iti dereglezi ciclul menstrual!
acum, despre raportul sexual, teoretic nu erai in perioada fertila si daca nu a ejaculat in interior, sunt sansa mici, dar nu egale cu 0!

| Weider a răspuns:

Eşti o criminală.

| anabelisa a răspuns:

In loc sa incercati sa ii dati un sfat bun, toti nu stiti sa faceti altceva decat sa o judecati.
Decizia ii apartine in totalitate.
Cu ce va afecteza pe voi ce a facut ea?
Si inca ceva:mai bine nu v-ati pierdea vremea pe acest site, deoarece nu stiti decat sa bateti din gura fara niciun rost!

| Clouds a răspuns:

Trebuia sa iei pilula de a doua zi.

| sindromforyou a răspuns:

Trebuie sa fi o mare dobitoaca. iti place sa faci avort? ca altfel nu imi explic. sunt atatea metode anticonceptionale si tu nu vrei sa folosesti nici una? esti o tampita. nu am cuvinte ce se intampla cu generatia asta. voi faceti sex si apoi intrebati de consecinte.

| denisadenisa00 explică:

Pai se vede ceva la un test acum..Mona?
Pai Bluebutterfly80 Pai microgynon.din aceasta seara ca astazi am avut contactul...

| denisadenisa00 explică:

Pai si la un test ceva se vede?
Din aceasta seara ca in aceasta seara am avut contactul...la 4 ore le-am luat dupa.