| lover123 a întrebat:

Pe gat intr-o dimineata m-am trezit cu ceva un fel de cos l-am rupt si apoi toata ziua am umblat pe la el pana cand a doua zi m-am trezit ca s-a umflat s-a inrosit pe langa el a prin un fel de coaja si ma doare cand intorc capul spre stanga sau spre dreapta. Ce as putea sa iau sa imi treaca si sa nu ma mai doara? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| diwa a răspuns:

Un aniti-inflamator si da-te cu o crema simpla, fara arome sau parfum si data viitoare lasa-l acolo pentru ca gatul e o zona foarte sensibila si asa o sa patesti mereu

| lover123 explică (pentru diwa):

Cel mai bine e sa ma duc la farmacie, maine o sa ma duc sa vad ce spun eihappy multumesc frumos!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu patesc asa foarte mult la cosurile de pe spate daca le sparg.
Iti recomand sa nu le spargi, ca o sa iti apara mai multe.
Te sfatuiesc sa cauti creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai( Tea Tree) de la Thursday Plantation si sa te dai cosurile care iti mai apar.
La mine functioneaza extraordinar de bine produsele, imediat ce ma dau pe cos se simte diferenta si treptat treptat se usuca de tot.