| Sp34kEr a întrebat:

M-am trezit dimineata, m-am ridicat din pat si dintr-o data s-a auzit poc si cand am vrut sa intorc capul in partea stanga mi s-a blocat si mi sa intins vena. De cateva zile tot asa imi ramane capul si mi s-a umflat. Stie cineva cum pot sa fac sa imi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandruRares a răspuns:

Salut Speaker. Am avut aceeasi problema. Mi s-a repedat de 2ori in doi ani diferiti. Principala problema e ca ai stat cu capul in curent si ai dormit cu gatul stramb din cauza asta ti-a afectat articulatia de la gat. Ea e principala victima a curentului care l-ai suferit in ziua anterioara. Nu te teme ca nu ti-se intampla nimic rau dar ar fi recomandat sa mergi la spital, o sa ai nevoie de tratament pentru a-ti grabi vindevarea. Iti trece si fara dar o sa dureze o saptamana sau doua. Esti si sensibil la spondiloza asta e o boala a articulatiilor de la gat la ceafa mai exact.
Tot ce trebuie sa faci e sa te feresti cu orice pret de curent macar pana iti trece. Pune pe cineva sa te masese in zona aceea cu otet de pruna daca poti sa faci rost de undeva te ajuta destul de mult. Urmeaza un masaj de genul acesta in fiecare seara inainte de culcare si o sa iti treaca

1 răspuns:
| alinadianaaa a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti faca cinevea un masaj putand folosi diclofenac crema.