| qieiqpalz a întrebat:

Pe mine in ultimul timp au inceput sa ma ia niste dureri de piept destul de ciudate, vin asa spontan nu cand fac ceva in special, oare ce o fi? Eu ma gandesc la ce e mai rau daca voi face infarct: /

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu faci infarct la varsta asta, cu atat mai putin daca nu esti mare consumator de alcool, tigari, cafea, energizante...

| qieiqpalz explică (pentru Bondarel99):

Nu beau nici una dintre ele energizantu ar fi sa zic cel mai beut de mine (probabil 1 la 4/5 luni chiar mai rar) in rest nimic

| Bondarel99 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Atunci stai linistit.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile acelea pot fii de la mancat cam mult, in special seara si nu au nimic de aface cu inima si infarctul.
Toti le avem din cand in cand, mai usoare sau mai acute, in functie de cat de mult incarcam stomacul si cat de greu ne este.
Te sfatuiesc sa mergi totusi la medic, pentru linistea ta sufleteasca.

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu daca ma mai duc..pt ca medicu meu intodeauna ma pune sa cumpar pirule si nu vr sa dau banii pe ele pe mine de 3 zile ma doare dar nu am mancat mult am exagerat putin un ultima sapt si nu am prea facut sport probabil de aia.

| Frank51 a răspuns:

Am avut si eu o perioada din asta. Din Decembrie 2017, pana prin Martie 2018, cam 4 luni. Credeam ca mor, am ignorat durerile si mi-au trecut. Sper sa ajung si eu la medic, chiar daca am multe probleme(financiare, emotionale, etc) ar trebui sa punem santatea pe primul loc.

Du-te la medic si spune ce ai, el este cel mai in masura sa te ajute!

| qieiqpalz explică (pentru Frank51):

O sa merg sa ii cer parerea.