| Geru123 a întrebat:

Pe prietena mea aseara de pe la ora 9-10 o durea burta ca de ciclu, dar nu i-a venit si mentionez ca a intretinut o relatie sexuala neprotejat cand o dezvirginasem.Va rog ajutati-ma cu niste pareri! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Relatie sexuala nepreotejata = risc de sarcina. Acum intarzaierea cu cateva ore a menstruatiei nu e un semn de sarcina. Daca intarzaierea continua face ti un test de sarcina

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pai, mergi cu ea la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea putina informatie. De exemplu ai putea sa ne spui ca timp a trecut intre evenimente, cum a fost (in timp) actul fata de ciclu si daca ai terminat in ea cand ati facut-o. Oricum, neprotejat miroase a bebe. Luati si voi un test de sarcina de la farmacie.

| Geru123 explică (pentru anonim_4396):

Duminica o sa fie 2 saptamani...si nu..nu am terminat in ea, trebuia sa ii vina in 24-25 ciclu..si aseara o durea burta ca de ciclu, se simte exact ca inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa fiu nasa, sa nu va aud! waiting
Test de sarcina ca sa stati linistiti si mai familizati-va cu durexul ca sa nu se familizeze spermi cu ovulele ei.

| Geru123 explică:

Gata i-a venit acum 30 min ciclu...huh happy