| elisa_2627 a întrebat:

Pentru dr.Adela Sidonia Rusu: Am 47 de ani, in urma unui ecograf mi s-a spus ca am un fibrom gigant de 160mm.Eu am diagnostic hipotiroidism cu mixedem, insuficienta ovariana si hipercorticism si obezitate gradul3. Vreau sa intreb daca pot fi operata cu usurinta si daca grasimea de pe burta care este de o cantitate mare poate impiedica operatia si pot aparea riscuri.
Oare pot gasi un doctor ginecolog care m-ar putea ajuta in acest stadiu? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexxa10 a răspuns:

Nu sunt dr.Adela Sidonia Rusu dar am avrut sa iti povestesc ceva. O prietena de a mamei mele, se simtea balonata, a avut greturi, si a hotarat sa mearga la medicul ginecolog. Ginecologul i-a spus ca are fibron, iar dupa 9 luni de zile a nascut un copil. Chiar nu si-a dat seama ca asteapta un copil, deoarece ea este mai voluminoasa. Sfatul meu este sa mai consulti un doctor. Nu poti avea incredere.