| poesia a întrebat:

Pentru Dr.Adela Sidonia Rusu. Nu scap de candidoza vaginla. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Cervucid, este un medicament ce vindeca candida; El, trebuie administrat cate 1 ovul /seara, timp de 10 zile, dar pentru a nu recidiva, sa repeta cura de 3 ori. Este nevoie a fi tratat si partenerul. Sanatate si multa rabdare, deoarece vindecarea nu va intarzia sa apara, dar tratamentul se face pana ce terminam 30 de ovule cu pauza de 1 saptamana intre cure. Deci se fac 3 cure de tratament pentru siguranta. Cititi prospectul. Lucien.

| Annakonda a răspuns (pentru luciana):

Recomandati un medic ginecoloc capabil sa dea un tratament eficient pentru candida recidivanta? Teoretic toti dau tratamente, dar majoritatea nu-i acorda importanta necesara candidei si recomanda tratamente dupa ureche, nu dupa consultarea unor analize. Am mare nevoie de recomandarea unui medic ginecolog din Bucuresti specializat pe astfel de probleme.

5 răspunsuri:
| hax0r a răspuns:

Candidoza e o ciupercuta banala. desi necomestibila. se poate trata cu spalaturi vaginale recomandate de ginecolog

| JayLeno a răspuns:

De ce nu mergi tu la un doctor ginecolog? poate chiar la 2-3, uneori e bine sa ai mai multe pareri pentru o problema mai grava.

| octavianpas a răspuns:

Foloseste Fistul de la Forever pentru spalaturi vaginale si crema verde.

| elvisedy a răspuns:

Foloseste aloe first pe ob. si propolis.Informatii la adresa -elvisedy