| anonim_4396 a întrebat:

Pentru Dr.Adela Sidonia Rusu
Buna ziua,
Timp de 4 luni am folosit contraceptivele cerazette si, conform prospectului, ma asteptam la unele sangerari intermenstruale. Problema este ca acestea au devenit tot mai dese si abundente, insotite si de dureri abdominale. Am intrerupt de 4 zile contraceptia, dar sangerarile persista, destul de diminuate, insa. As vrea sa stiu cate zile ar trebui sa astept sa inceteze cu totul ca sa fiu sigura ca a fost doar efectul secundar al pastilelor. Mentionez ca a fost prima data cand am folosit anticonceptionale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
luciana
| luciana a răspuns:

Fuga la medicul ginecolog si nu mai astepta deloc. Orice intarziere poate sa iti aduca numai neplaceri de care nu vei sti de vei scapa asa de usor, sanatate si numai bine, Lucien.