| zozo74 a întrebat:

Pentru Fundita- Ceaiul verde creste frecventa urinarii? Deoarce beau doua casti de ceai verde zilnic, iar nu stiu de ce dar in 3 in 3 ore trebuie sa urinez oare din cauza ceaiului? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdyutzZz a răspuns:

Da,ar fi cauza ceaiului si ma gandesc ca faci si "treaba mare" des deoarece din cate stiu eu la cei care nu pot sa urineze si sunt constipati se recomanda ceai verde si afinetongue funda?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceaiul verde nu este atât de diuretic.
La tine se întâmplă altceva de ai diureza crescută în raport cu lichidele ingerate.
Mergi la medic. Poate indica și o deshidratare, un dezechilibru hidroelectrolitic.
Pa, pa.

| negru30 a răspuns:

De la ceai verde da - este cam des din 3 in 3 ore - cata apa bei tu in 3 ore

| zozo74 explică (pentru negru30):

In general 1, 5-1, 7 litri pe zi

| aurasauras a răspuns:

Creste si tensiunea arteriala ceaiul verde...

| Aundrea a răspuns:

Da, este din cauza Ceaiului Verde.
Citeste mai multe aici : http://mymed.ro/ceaiul-verde-beneficiile-aduse-sanatatii.html