| BlacK_8915 a întrebat:

vreau sa stiu si eu daca ceaiul verde slabeste

Beau cate 1-2 litri pe zi si iau si pastile ceai verde

Oare are efect? sau ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai iei si pastile pe langa ceai? Ai obsesie mare pentru slabit.Mai ales ca nu stii nici pentru ce se foloseste.Nu mai baga toate prostiile in tine daca nu stii la ce sunt bune.

| BlacK_8915 explică (pentru darrio2007):

Pastitele ma rog sunt tot ceai verde luate de la farmacie ca nu mai avea pliculete de ceai verde

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ajuta daca tii dieta si faci sport... doar daca bei ceai nu rezolvi nimic

| pietrean a răspuns:

Este o cantitate mult,mult prea mare,pe care sa o suporte organismul tau!
Ceaiul verde,ajuta la accelerarea metabolismului, care duce la arderea grasimilor, dar nu luat in cantitate atat de mare.
Ceaiul verde, o fi continand vitamine si minerale, dar si acestea in cantitate mare poate sa faca rau.Mai este si antioxidant.
Se poate bea infuzie, cate o cana de 250g de trei ori pe zi, cel mult.Dar si aceasta cantitate, este prea multa, daca organismul tau rapunde altfel la accelerarea arderilor. Ceaiul verde continand cofeina, nu este recomandat a se bea o cantitate mare si mai ales seara.Provoaca agitatie, insomnie.Si tu mai iei si pastile?
Mai bine,"umbla" la dieta,fa mai multa miscare,sport,hidrateaza-te si cu apa+lamaie, bea DOAR doua cani pe zi, dupa ce mananci, punand si putina lamaie in ceaiul putin racit(isi face efectul mai bine).
Nu totdeauna ce este mult, face si bine!

| OOOLEOOO a răspuns:

Ceaiul verde e pentru detoxifiere.

Daca vrei sa slabesti du-te la alergat happy

| BTWIN a răspuns:

Varul meu a facut pancreatita de la ceaiurile de slabit... aveti grija ce bagati in voi.

| BlacK_8915 explică (pentru BTWIN):

Nu e de slabit e ceai verde sau cred ca e de slabit habar n-am laughing

| marinaa9 a răspuns:

O cantitate de 1-2 litri e exagerata.Eu beau o cana dimineata si ma ajuta.O cana de ceai verde te ajuta sa arzi 80 de calorii.