| Goldenboy97 a întrebat:

Pentru masa musculara rapida ce supliment nutritiv ar fi mai bun?
Cel cu un procent mai mare de carbohidrati, sau cel cu un procent de proteine mai mare fata de carbohidrati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E ok, dupa antrenament pui o cupa de proteine si o cupa de carbohidrati, e suficient.

In rest, ramai la 4-5 mese pe zi si o sa pui muschi ok.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde de inaltime/greutate si de alimentatia ta

zi-ne concret informatiile de mai sus + jurnalul tau alimentar

| Goldenboy97 explică (pentru Cosmin86):

Am 1.74 m si 67.5 kg, Alimentatie este buna spre foarte buna. Mananc oua, carne de toate tipurile, lactate, vegetale si fructe/legume. Pana acum nu am folosit suplimente, arat destul de bine oricum mi-am dat comanda de supliment proteic si carbohidrati separat. Nu mai conteaza acum happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goldenboy97):

E ok, dupa antrenament pui o cupa de proteine si o cupa de carbohidrati, e suficient.

In rest, ramai la 4-5 mese pe zi si o sa pui muschi ok.