| clauss a întrebat:

Pentru reumatism la coloana ce mi recomandati?, eu iau ketonal, dar imi provoaca somn., unguente, pastile, nu conteaza, dar vreau ceva fff bun, chiar si injectii daca e nevoie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalina2727 a răspuns:

Ia supozitoare cu diclofenac. Sfatul meu e sa te duci la un reumatolog, pentru ca ce faci acum e sa dispara putin durerile dar reumatismul ramane si se agraveaza din clipa in clipa.Asa vei putea sa-l mai tratezi si sa ai un tratament care sigur ti se potriveste tie si nu iti face mai mult rau. Ce iei tu acum e mai mult de suprafata, trebuie intai sa tratezi si dupa sa te ungi.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai grija, comprimatele provoaca probleme stomacale si chiar hemoragii.Foloseste mai bine unguentele si dormi pe o saltea ortopedica! Este bine daca poti elimina perna sau sa-ti cumperi una speciala!

| biancag a răspuns:

Buna clauss, o problema similara a avut un prieten de al meu si te pot ajuta cu o recomandare; sunt mai multe produse foarte bune aici: http://www.tratamente-boli.com/......atism.html sper sa te ajute. Sanatate multa!

| clauss explică:

Va multumesc de raspunsuri si acum in limita banilor si a timpului o sa caut si sa cumpar din ce mi ati indicat

| buburuzul a răspuns:

Iti recomand produse naturiste: bitter suedez/romanesc
in functie de buget

si sa cumperi tataneasa de la plafar si s-o pui in alcool(orice tuica, spirt, vodca)
dupa care te masezi cu zeama respectiva pe locul dureros

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta aici: http://www.life-care.ro/produse-online.html. Unchiul meu are o crema de la firma asta. E foarte buna!

| EU_7772 a răspuns:

Buna.
Pentru durerii reumatice foarte bun este ketonal fiole injectabile, intramuscular sau vurdon (contine diclofenac) fiole injectabile (intramuscular).
Dar ai grija sa nu fii alergic.
Un unguent foarte bun este cel din aloe vera de la forever.
Gel antiinflamator cu ~Gheara dracului~ si plante BIO Krauter.
Baia de apa termala sulfuroasa de la Caciulata.
Dar cel mai bine iti recomand sa mergi la medic.