| AvalohAlyn a întrebat:

Pentru sedentari si supraponderali cat timp e bine sa faci miscare pe zi dar si ce fel de miscare? Si mentionez ca as vrea sa fac miscare doar ACASA fiindca am si anxietate sociala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Anxietatea socială apare doar la depresivii fără tratament. Dacă eviți sa socializezi, asta e altceva. E o alegere. De Ce? Pentru tine e o neplăcere.

| AvalohAlyn explică (pentru Donsavas):

Iau tratament si tot anxietate sociala am, medicul a zis ca nu la toti raspunde tratamentul asa cum ar trebui mai ales ca asa e felul meu de mic copil!

| Donsavas a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pentru ca tu ai o tulburare de personalitate cel mai probabil, nu anxietate, altfel răspundeai la tratament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru anxietate sociala iti recomand un tratament foarte bun cu seroxat.eu nu reuseam sa cobor nici pana la magazin din cauza anxietatii acum nu am nici o problema culmea e ca le-am si intrerupt si tot ma simt bine.