| elena272 a întrebat:

Buna. Am anxietate sociala daca in momentele sociale devin prea constienta de orice miscare fac si spun si mai ales ca am si putine palpitatii adica simt putina frica. Iar unele stari,ce de costientizare de sine le mai am si acasa uneori si mai ales si cand dorm,de aceea de cateva zile nu pot dormi deoarece ma simt foarte ciudat, am o stare ciudata, nu stiu cum sa va spun. Ce pot face in aceasta situatie?

5 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Mai bine mergi la psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate anxietate sociala combinata cu o stima de sine scăzută.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Măi omule cum adică dacă

daca in momentele sociale devin prea constienta de orice miscare fac si spun

Ce vrea sa însemne asta pentru numele lui Dumnezeu vați timpit? Păi când ai o conversație un dialog sau vorbești cu un om da vorbește ca tot omul nu să-ți controlezi gesturile și ce faci și spui pur și simplu fi tu însuți lângă acel om când porți o discuție fi tu vorbește în felul tău de a fi nu trebuie săte prefaci să fi fals să-ți controlezi vocea mișcările glasul fi tu însuți în preajma ori cui și ce vrea se însemne dacă devin prea conștient? Ce mai este și prostia asta ce naiba mă?

Anxientitate ta este din cauza este din cauza frici da comunica cu oamenii asta am înțeles cristal da sa spui dacă devin prea conștient pai când am citit fraza aia am zis ba las-o dracu nici chiar atâta ma în fine las-o asa

Păi și lipsa somnul poate cauza Anxientitate oboseala și multe alte probleme serioase de sănătatea

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Dormi și mănâncă sănătos nu bea cafea și cafea poate duce la insomniei și probleme de sănătatea si fi tu însuți asa cum ești cu bune și rele nu te mai complicat atâta cine ce va spune și crede despre tine lasăi sa spună ce vor ei de rău și săte critice cât vor ei tu fi însuți nu-ți mai cotrola felului de a fi ăsta înseamnă să fi un om fals rău de tot.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Cred ca faci atacuri de panica sau suferi de anxietate. Încearcă sa faci activități care îți plac. Poți lua și dexocalm.