| Queen2678 a întrebat:

Peste doua săptămâni ii ziua mea, și vreau sa slăbesc 10 kg. Stiu ca ii mult dar chiar as vrea, am 93 de kg, imi puteți da o dieta pe care ați încercat-o si a mers va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mult sport (macar 6 ore pe zi) si mese alcatuite din carne sau peste slab (o bucata cat podul palmei tale pe zi), lactate degresate (minim 3 portii pe zi), ciorba de verdeturi (1-2 portii pe zi) si legume crude (fara morcov sau cartof)

| Kerre a răspuns:

In doua saptamani 10kg? Este putin imposibil, insa ai putea sa faci miscare pentru a mai arde putin din caloriile pe care le consumi si cu o dieta bine echilibrata cred ca ai putea slabi aproximativ 10kg.

| Claucs a răspuns:

Ideal ar mai fi si sa iti faci un tort din zarzavat, pe langa sport.