| Dianné a întrebat:

Pfff... o situatie cam nasoala! laughing Am in clasa o colega, pe nume Raluca, asezata in prima banca, chiar in fata mea. Alaltaieri, am vazut niste gandacei mici in parul ei in ora de franceza! Nu am spus nimic, dar urmatoarea zi a aflat si colega ei de banca. Chiar a luat unul in mana laughing. A aflat si colega mea de banca, Madalina. Imi este frica sa nu fie ceva paduchi straight face. Mama mea lucreaza in scoala, la cabinetul medical, i-am povestit ce am vazut, m-a crezut, dar ar trebui sa facem ceva in cazul asta! Nu as vrea sa am asa ceva in par... Raluca este un fel de V. I. P. in clasa, e cea mai desteapta, cea mai pupata in fund, colegii tin cu ea mereu, daca ii zic ceva, sar cu gura la mine, iar mie nu imi plac fazele de genu`.
Problema e ca, as vrea sa se afle, sa nu ne contamineze straight face, dar apoi dau vina pe mine, o sa se simta prost Raluca, o sa ma ia peste picior, cu toate ca nu vad ce ar fi asa de luat in batjocura, e si mami acolo, care lucreaza si face controlul, dade-ti-va seama va rog cum m-as simti straight face, si cu toate astea, nu as vrea paduchi! Va rog, pune-ti-va in locul meu, si spune-ti-mi ce ati face sad. Astia de la mine din clasa, o iau in brate, ii ating parul, probabil vor sari gandaceii numaidecat :-s. Este un pericol maxim, dar luati in considerare si imbarligatura cealalta cu clasa si colegii :-l. Va multumesccc! puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

In locul tau nu as fi lasat-o asa doar ca sa nu fie jignita...nu prea era o piedica pentru mine ca ceilalti ar fi sarit cu gura pe mine.
dar,in cazul tau, sunt sigura ca mama ta va vorbi cu ea si ii va prescrie ceva, un sampon...

| ynna93 a răspuns:

Pfff.daca i`ai zis si mamei tale e bine. poate incearca sa vorbeasca cu ea fara sa se afle in clasa.straight face

| VariantaVerde a răspuns:

Zii mamei tale sa faca un control si sai zica colegei tale cu gandacei sa se duca la cabinet ai acolo sa discute cu ea da sa nu stie ca acest control a plecat de la tinetongue

| IceCube a răspuns:

In locul tau eu i-as fi zis frumos ca are ce are si as fi suportat consecintele, dar eu cred multi ti-ar da dreptate chiar daca e cea mai, cea mai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i.E proastarolling on the floor...Glm glm...
Spune-i doar ce poate face? Si dc sa dea vina pe tine?
Sau metoda veche:
Ia apartul de tuns parul si taiel pe tot intr-o noapte intunecatarolling on the floor))))...
Fundarolling on the floor

| Чернобыль a răspuns:

Cred ca inveti la Scoala 310.
Si eu.O stiu pe una numita Raluca care are si ea paduchi.
Eu sunt de la clasa a 5-a C.

| Mya_8306 a răspuns:

Nu te speria colegii tai n-au decat sa o pupe vb cu dirigintele sau diriginta clasei tale si spune-i ce ai vazut si s-o trimita acasa, pentru ca n-are voie sa se stea la scoala in cazul in care cineva are asemenea problema, ai grija, nu-ti fie frica, o sa sara poate la inceput dar dupa aia o sa te imbratiseze pe tine ca or sa-si dea seama de greseala lor.Acum nu sunt constienti, dar mai tarziu vor fi.crede-ma! Ai incredere in mine! Gya, te pupa.Bafta