| CatalinaNicoleta112 a întrebat:

Pisica mea m-a zgariat acum jumatate de ora,pe gat, burta si langa ochi exact dupa genele de jos.Am dat cu spirt si pudra, o sa ma infectez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Pentru infectie recomand sa cumperi betadina(este cea mai buna contra infectiilor si inchide imediat ranile) problema sta sa nu aiba rabie respectiva pisica, adica sa nu fie purtatoare sa fi luat de la alte animale cu care a intrat in contact.Asta este singurul risc, infectia este usor de prevenitwinking