| Harraf a întrebat:

O pisica l-a zgariat pe fratele meu de 10 ani. Se poate intampla cv? I-am dat cu apa si sapun si spirt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să îți spun un secret. Veterinarii când sunt mușcați de câteun cățel prostănac, adus de stăpân la consultație, își aplică betadină pe rană. Atât!
Tu ai făcut bine, dacă zici că ai spălat rana și ai aplicat dezinfectant. Nu se întâmplă nimic.

| Harraf explică (pentru floresdemayo):

Multumesc... doar ca era mama plecata si nu stiam ce sa facwinking Pisicile astea tampite doar sa manance stiu

2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

cand eram mica eram plina de zgarieturi de pisica pe maini si nu le dadeam nici o importanta
nu, nu pateste nimic