| Girly97 a întrebat:

Plomba permanenta este mai comfortabila decat pansamentul sau toata viata o sa ma simt incomoda la dinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu imi amintesc de ea doar daca dau cu limba pe dintele respectiv. Si asta nu pentru ca ar fi deranjanta cu ceva ci doar imi amintesc eu ca am plomba in zona respectiva. laughing Iti dai seama ca fiind permanente sunt facute sa nu deranjeze.

| Girly97 explică (pentru Adry05):

Nu imi pot da seama pana nu incerc, mai ales ca este prima data cand sunt plombatawinking

| Adry05 a răspuns (pentru Girly97):

Pai e o chestie logica, nu trebuie sa incerci. PAna la urma e un strat sa sustina lipsa unui alt strat zis pe limba super comuna. Ce ar putea fi deranjant?

| Girly97 explică (pentru Adry05):

Faptul ca nu mai pot manca niciodata seminte... sad

| Adry05 a răspuns (pentru Girly97):

Unde ai auzit asta? laughing) Eu am si mananc orice fara probleme.

| Girly97 explică (pentru Adry05):

Mama ma tot ameninta ca daca o sa mai mananc vreodata seminte o sa imi cada plomba. Si faptul ca imi interzice sa mananc seminte toata viata mea ma supara extrem de mult incat imi vine sa plec de acasa!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cum adica te simti incomoda? Eu am multe plombe (mi-au placut mult dulciurile), dar nu simt nimic incomod.

| D3I3 a răspuns:

Plomba va fi mereu mai "ridicata" la inceput, dar se va potrivi cu dintele dupa o saptamana-doua.

| PIPER23 a răspuns:

Daca ai o masea plombata corect, aceasta se va "finisa" in timp si nu ar trebui sa ai nici un discomfort.

| Anaconda123 a răspuns:

Nu o să te simți incomodă, eu am și șurub la ea dar tot nu mă simt incomod și șurubul nu este din ăla de ruginește, este special pentru asa ceva