| lilith16 a întrebat:

Săptămână viitoare e prima dată când imi pun o plombă si as vrea sa stiu daca e permanentă doare? E la dinte si aş vrea sa ştiu cum si ce se întâmplă pentru cei ce au experimentat asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Alexandruuu88 a răspuns:

Depinde cum lucrează dentistul...

| Veltorb a răspuns:

Dacă îți face anestezie vei simți tot ce face dar nu te va durea deloc dar dacă nu face te va durea dar e o uderere suportabilă

| Arii2 a răspuns:

Nu doare daca iti face anestezie.Eu mi le.am reparat pe toate si nu am simtit nimic ba chiar am lasat.o sa imi lucreze fara sa ma amorteasca vreo 2 plombe ceea ce nu iti recomand.Ma duc in fiecare luna cu drag la dentist. du.te si tu ca nu mai e ca pe timpuri acum

| lilith16 explică (pentru Arii2):

Nu am avut probleme de genu până acum, am zis ca e prima dată când imi pun o plomba nu ca e prima dată când merg la dentistwinking