| Reminiscência a întrebat:

Salut, am fost operat de apendicita acum 2 luni si 4 zile, totul a fost ok pana acum. Am uneori intepaturi in zona unde a fost apendicele, inauntru, dureaza 1-2 sec si dupa se termina, si tot asa.
Trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Posibil sa se fi lansat o infectie, lasa vacantele dale dracului, sanatatea ta e pe primul loc, sau vacanta?

| Reminiscência explică (pentru DaniTDCI):

N-a fost dupa mine..parintii au vrut sa mergem.

| Reminiscência explică (pentru DaniTDCI):

Cum sa fie infectie, infectia de obicei nu e dupa primele zile sau saptamani dupa operatie? Cum naiba sa se infecteze dupa cateva luni?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Reminiscência):

Nu stiu exact, si eu am fost operat de apendice si nu am nimic.

| Kryeno a răspuns:

Salut!
Ai fost la medicul care a efectuat operația după ce ai început să ai aceste mici probleme? Cred că cel mai bine pentru tine este să iei legătura cu respectivul doctor și să-l întrebi care ar putea fi cauza și ce măsuri să iei...

| Reminiscência explică (pentru Kryeno):

Sunt in vacanta acum, dar asta am de gand sa fac. Oare are ceva daca merg la doctorul de familie in schimb?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Reminiscência):

Vacanta, sau sanatate?