| anonim_4396 a întrebat:

Poate fi constipatia o cauza pentru care mi se umfla abdomenul in partea inferioara? Eu sunt slaba,am 1, 70 si 42 de kg,dar mereu,mai ales dupa ce mananc, mi se umfla abdomenul in partea inferioara.Ciudat este ca,dimineata,daca ma duc la baie, devine perfect blat.Problema este ca eu sunt constipata.Fac miscare.Deci,poate fi constipatia un factor in acest caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu siguranta balonarea aceasta este produsa de constipatie

| Isabella95 a răspuns:

Poate esti balonat, dar poti intreba un specialist!