| NoutatiMedicale a întrebat:

Poate fi utilizat in sarcina medicamentul antiacneic Roaccutane®?
Acceseaza http://www.noutatimedicale.com/......na_18.html si afla mai multe!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, este complet interzis.
Inteleg ca iti faci reclama (desi nu stiu daca ai acceptul adminilor sau doar incerci sa furi un pic), dar titluri din astea bomba pot face mult rau. Fiindca cineva mai neatent poate intelege ca noutatea medicala este ca Roaccutane poate fi folosit in sarcina si se hotaraste sa se serveasca din pastilutele fratiorului adolescent. Alege formulari mai bine gandite si mai responsabile data viitoare.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Categoric nu! Ai citit prospectul?

| alexaalexandraa a răspuns:

Nu, clar nu. Scrie si pe prospect. Dupa ce se termina acest tratament, 2 ani dupa, nu ai voie sa ramai insarcinata. Mai ales cand esti, nicidecum.