| anonim_4396 a întrebat:

Poate ma puteți ajuta cu un sfat deși întrebarea va părea stupida,dar pentru mine chiar e ceva serios.
Acum câteva zile m-a luat o durere de cap basca pe care am ignorat-o ca nu era prima oara mai am migrene.M-au luat și niște frisoane dar oricum aveam de gând sa fac o baie asa ca am spus ca îmi va trece (nu am avut simptome de infecții, răceli etc, m-a luat brusc de aia nici nu m-am gandit).Am făcut o baie dar la jumate de ora am făcut temperatura foarte mare (am ajuns la 40° dacă nu am și depășit pentru ca intr-o vreme deja nu mai eram coorenta și nici prea lucida) și greu de tot abia azi ce m-am mai pus pe picioare.
Ideea e ca acum sunt relativ ok,doar ca am rămas cu traume cum s-ar spune si frica sa nu reapara febra.
Plus ca am câteva zile de ne făcut nici măcar un dus și as vrea sa ma spăl totuși,sa îmi schimb așternuturile dar deși pare penibil îmi e frica sa nu cumva sa reapara din nou febra,îmi e teama ca încă mai am ceva și prin baie voi declanșa iar problema.
Ați trecut prin asa ceva vreunul?
Îmi puteți da un sfat?
A fost cineva sa întrebe pentru mine la medic dacă ma primește, având în vedere ca simptomele sunt asemănătoare cu cele de covid și mi s-a spus ca dacă sunt ok acum, nu respir greu sau ceva merg degeaba.Imi va scrie paracetamol și maxim eficef și ma trimite acasă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NisipLaMare a răspuns:

Lipsa de coffeina de la cola cafea etc...Mersul cu capul descoperit fara vreo palarie in soare, aerul care-l respiri in trafic, stresul.Trebuie sa le elimini pe rand ca sa aflii singurica.