| spyceygirl a întrebat:

Poate pare o intrebare prosteasca, dar eu totusi o scriu:are ceva daca imi trag putin burta? Adica afecteaza ceva, la stomac de exemplu... fac acest lucru si pentru a nu mai avea burticalaughingdar si pentru ca asa m-am obisnuit, practic si acasa o trag, asa m-am obisnuit eu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Oricat de slabe am fi, tot ni se pare ca avem burtica... of, of...si cu nebunia asta a femeilor snur...Sincer,obisnuinta de a-ti "suge" burta este un exercitiu foarte bun... dar este stresant. Mai bine cauta sa scapid de ea prin "abdomene"... exercitii fixice in fiecare dimineata, inainte sa mergi la servici sau intr-o sala de gimnastica, iar daca o consideri mult prea mare, colacelul de grasime se poate scoate prin lipoabsorbtie... dar din nefericire poate reaparea. Cel mai bine este sa scapi singura de el prin exercitii de abdomene atunci cand ai timp liber...nu exagera la inceput, o iei treptat.
Poti continua sa "sugi" burta fara probleme! Sau sa nu ai meteorism (gaze) care si ele te baloneaza...Gaseste cauza si remediaz-o! succes!

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din câte ştiu eu nu afectează cu nimic. Şi e chiar bine să îţi tragi burta.

| Leea1234 a răspuns:

Mai.....sa fiu sincera nu stiu daca dauneaza!
cred ca nu.......ca si eu am ceva ani de cand tot imi "trag "burta ...si nu ma supara nici un organ intern!
si la mine e obisnuinta!

| xibalba a răspuns:

Si eu mai fac asta, cert e ca nu scapi de ea asa. mai bine te chinui si o dai jos si scapi de stresul "trasului" de burta. nu cred ca face rau cumva, dar e destul de enervant...

| YLLL a răspuns:

Şi eu ma. m obisnuit asa.
Dar acum ma. m inaltat si nu mai e asa mare.laughing)
Nu cred ca afecteaza cu nimic
Bye, bye;*
Mimilicious; x

| www a răspuns:

Nu nu te afecteaza. Dar mai bine scapi de ea, dupa nu mai e nevoie sa o tragilaughing.

| spyceygirl explică:

Multumesc de sfaturi.si eu credeam asta si al fel gandesc.chiar de azi am inceput sa mananc mai sanatos si mi-am planificat cateva exercitii fizice.raspunsul anonim nu il inteleg.trebuia sa fie mai explicit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da are ti se duce dosul in sus