| Safire17 a întrebat:

Poate rezista un om cu apendicita, timp de 24 de ore, fara ca durerile sa se agraveze (adica nici sa nu ii treaca, nici sa nu fie durerile si mai mari)? Funde + vot. Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Safire17 explică:

Eu nu am zis ca am! Ma doare foarte putin numai daca apas acolo... dar am pus aceasta intrebare deoarece ma doare asa de mai mult de 24 de ore. si nu se agraveaza, tot la fel de putin ma doare, nici nu imi trece... ii zic mamei mele k ma cam doare putin acolo cand apas, la care imi raspunde: ''nu iti face griji, nu ai nimic, altfel se agrava durerea, nu puteai rezista aproape 2 zile, nu avem de ce sa mergem la doctor!''. Nici eu nu cred ca e grav, deoarece am cautat si pe net, dar am pus si eu o intrebare, un fel de curiozitate

| 愛日本 a răspuns:

Eu am stat cu ea vreo 3-4 zile şi nu s-a agravat.

| Leo32 a răspuns:

Eu am fost operat de apencitida... poti chiar si sa mori daca se sparge si apoi o sa umbli prin spital cu un furtun in stomac si o punga in mana. Daca stai intins pe pat ar trebui sa nu te mai doara asa tare...gaseste o pozitie in care simti ca nu te doare. Cel mai bine e sa mergi la doctor cat mai repede happy