| Anonim5084689 a întrebat:

Poate sa imi spuna si mie cineva care se pricepe, de ce apare Glioblastomul? (tumora pe creier) tata o avut asa ceva si din pacate nu mai e printre noi..nu o fost niciodată bolnav si asa dintr-o data o dat boala asta peste el, asa din senin.dar tot ma întreb din ce cauza apare o asemenea boala..si din cate am citit pe net e si destul de rara. vreau un răspuns, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Salut. Pot exista 2 cauze. 1. Efecte secundare ca urmare a chimicalelor si metalelor grele din anumite medicamente. Majoritatea au. Daca stii ca nu a luat medicamente, poate fi si de pa pesticide, fungicide, mancaruri gatite cu knorr, delicat, maggy, etc 2. Un soc emotional. De exemplu decesul unui parinte. Unora le apare asa ceva la 5 ani de la moartea parintilor. Citeste Noua Medicina Gemanica. Sunt si grupuri de Facebook. Stiinta spune ca orice soc pishologic se resimte in plan fizic. De exemplu femeile tradate incep sa aiba probleme pe aparatul de reproducere (ovare, ovule, uter) Barbatii care nu au avut suficienti copii, sau n-au avut deloc, au problema de prostata. Si tot asa, ai prins ideea. Sunt specialisti pe grupuri, care iti pot raspunde la intrebare. Trebuie sa dai detalii.Cuta exact asa: noua medicina germanica

| Anonim5084689 explică (pentru Sonia822):

Tata a lucrat cu chimicale.erbicide si alte substanțe.

| Justme79 a răspuns:

Copilul întreabă cel mai bine un cadru medical specializat să îți spună un răspuns concret happy!