| ArtaNumitaViata a întrebat:

Port ochelari pentru ca nu vad bine de la distanta. Ochelarii sunt si cu protectie pentru calculator. mi s-au modificat dioptriile, tinand cont ca vad bine de aproape, pot purta ochelarii la calculator fara sa-mi strice si mai rau vederea? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flaviius87 a răspuns:

Cand ti-ai facut ochelarii, tu ai cerut protectie pentru calculator? banuiesc ca daca ti-au pus protectie pentru PC la acesti ochelari este in regula sa ii porti!
Am un prieten care are dioptrii mari - ochelari pentru distanta - si stiu ca el ii poarta tot timpul...si-i da jos numai cand doarme si petrece mult timp la PC! si nu i s-a stricat vederea de cativa ani incoace...
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Mirel_8882 a răspuns:

Poartai linistit!

| TheAshen a răspuns:

Cred ca poti sa stai