| anonim_4396 a întrebat:

Pot aparea efecte negative daca mananc in exces grefe?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Orice mâncat în exces creează reacții adverse. happy Dureri de burtă, de exemplu. Am mâncat într-o zi 4 grefe una după cealaltă și mai întâi a început să mă doară burta, apoi am vomitat și m-am ales cu o durere de cap. Depinde de fiecare. happy Mănâncă cu limită, fructele sunt bune. E bine să mănânci 4 grefe pe zi dacă îți plac. happy Dar la intervale de timp convenabile. Sunt foarte bune pentru sănătate și mai ales pentru arderea grăsimii.

| Adina77 a răspuns:

Nu,sunt foarte sanatoase, si pentru ficat, au si vitamina C.
Ce n-as da sa pot manca si eu!

| Veme a răspuns:

Orice este "in exces" se spune ca este asa pentru ca provoaca reactii adverse. Daca n-ar provoca efecte adverse atunci nu s-ar spune ca produsul este mancat "in exces". Gapefruit-ul consumat in cantitati normale inhiba citocromul P450 ceea ce face metabolizarea altor medicamente mai greoaie deci simuleaza o doza mai mare a acestora. Daca nu iei medicamente nu te deranjeaza ca ai citocromul P450 inhibat. Bine, dar daca mananci "in exces" - sa zicem 3kg/zi iti poate da alte efecte advese : diaree, dureri de stomac, gastrita (este citric -contine ACID citric), etc.

| Bitzy a răspuns:

Nu chiar...Dar ai grijă! De obicei dacă consumi un aliment în exces ți se face rău!hee hee

| Amelya02 a răspuns:

Grefele slabesc organismul, ai mai multa grija cu ele.nu manca in exces straight face

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Nu stiu sigur...devii amara big grin big grin

| rutare a răspuns:

Da, dureri de burta... fundabig grin

| Foarfeca a răspuns:

Pai de obicei cand mananci multe fructe (adica ce am auzit pe la colegi, prieteni etc) incepi sa ai un fel de diaree. Dar nu stiu. Fiecare cu organismul lui si punctele lui forte.

| PufDePlop a răspuns:

Da!, irita Fierea, in cantitati mari, si are o substanta care dauneaza, indicat e 2 grefe pe saptamana
mama e medic si stie