| Ralucanca a întrebat:

Pot folosi serviciile medicale din alte judete cu trimitere de la medicul de familie din judetul de resedinta? Mai concret, pot sa merg la un alergolog din alt judet (pentru ca in judetul meu nu prea sunt) si sa am parte de servicii medicale decontate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Da. Poti, atata timp cat institutia unde profeseaza medicul in cauza este una de stat si nu una privata!

1 răspuns:
| Mangalau a răspuns:

Da. Sugerez sa contactezi prima data medicul totusi. Eventual sa faci o programare la secretariat.