| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Pot merge la spital fara card de sanatate? Muncesc si sunt asigurat, dar nu am avut posibilitatea si timpul pentru a umbla sa fac rost de el. E ceva urgent si nu am cum sa aman. N-ar trebui sa ma gaseasca ca asigurat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Du-te fara griji, zici ca esti asigurat si ca l-ai pierdut. Eventual daca poti scoate-ti gratuit adeverinta de la casa de asigurari din judetul tau cum ca esti asigurat.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Teo29):

Oof sad
Drum lung pana acolo... stau la sat

| Avram_Ana_1950 a răspuns:

Parerea mea: stai 3 zile in spital la urgenta fara card si a 3-a zi iti face iesirea.