| Reddfox a întrebat:

Pot sa slabesc daca nu mai mananc dulciuri si beau sucuri, nu mai mananc peste ora 7, beau multa apa si fac mult sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Fara dulciuri, fast food, sucuri.
Eventual chiar si fara paine!
Nu trebuie sa exagerezi cu sportul, miracolul nu vine instantaneu.
Mananci mai putini carbohidrati, fructele devin prietenele tale cele mai bune, bei 3L de apa pe zi.
De asemenea, poti incerca si intermitent fasting. Intre orele 6 seara si 10/12 dimineata nu mananci nimic.
Sport sa faci in moderatie. Daca exagerezi si in acelasi timp ai si o dieta, nu iti face bine la sanatate.
Este chiar foarte usor sa slabesti!
Succes domnule white big grin

| Reddfox explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Mi-ai putea spune mai multe despre acest intermitent fasting?

3 răspunsuri:
| NujCsz a răspuns:

Da ai putea dar daca nu vr sa tii cine stie ce dieta eu iti recomand sa bei un pahar de apa rece cu lamaie dimineata, pe stomacul gol..pe mine m.a ajutat...

| IonelaaYoni a răspuns:

Ai putea. dar eu mai bine te sfatuiesc sa tii o dieta si sa faci sport inj acelasi timp. Dieta Dukan spre exemplu care m-a ajutat pe mine sa, slabesc 6 kg intr-o saptamana. e putin dificila dar iti garantez ca merita si nu te ingrasi inapoi mai mult sau asa ceva de genul cum e la alte diete. (max 1 kg )