| anonimul0724 a întrebat:

Pot să slabesc si sa pun si masa musculara, gen sa înlocuiesc grăsimea cu mușchi?
Tin sa precizez ca sunt in deficit caloric
15ani 1.85 Si 99kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WickeDssick a răspuns:

Salut, din moment ce esti gras, automat masa ta musculara va fi mult mai mare si mai dezvoltată decât in mod normal, corpul tău fiind antrenat zilnic de propria greutate si nu numai, mușchii se adaptează si ei la situație iar fibra lor devine mai densa. E un motiv pentru care astia grasi au mai multa forță. In orice caz, tu trebuie sa slăbesti doar, cand ai ajuns la o greutate optima, sa zicem 85kg poti incepe sala sa-ti definești si musculara. Vei avea mult de munca, succes!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, deci gasimea peste masa musculara de asta nu se vede aia 6 paks din pacate (((( in acest caz avem nevoie de deficit caloric,dar de unde se duce grasimea e cam asa la barbati

burta, piept, fata, picioare =e genetic desigur, nu prea poti, eu merg pe pot pastra si da o dieta bogata in proteine pastreaza masa musculara dar slabesti

| DOOOPX a răspuns:

Nu poți să slăbești și să adaugi masă musculară in același timp, alegeți un scop, cel mai bine ar fi să dai jos niste kg, apoi sa te apuci te sala.

Succes

| Carasin a răspuns:

Aleargă la sală