| anonimul0724 a întrebat:

tocmai acum 2 luni si o saptamana am avut 99kg.
Eu sunt băiat am 15 ani, 1.85 înălțime și acum am 85kg.
Vreau sa raman in deficit caloric, dar sa ma apuc si de niste flotari, abdomene niste exercitii, eu inca nu am scapat complet de grasime si burta (mai am sa zicem 30%).
Ce credeti ca pot scapa de grasime prin exercitii de pus masa musculara, gen sa se topească grasimea si sa se puna masa musculara?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Bea zilnic un pahar cu apa pe burta goala si alearga mult in timpul liber.

| RAY a răspuns:

Cum ai reusit sa slabesti?

| Violleta2022 a răspuns:

Flotarile si abdomenele, ajuta la tonifierea muschilor, nu la slabit.
Pentru slabit, ai nevoie de alergat, multe ore de alergat, care iti ard caloriile si odata cu ele, grasimea.

| Rd79 a răspuns:

Da, incearca sa inlocuiesti carbohidratii cu proteinele. De exemplu, mananca carne, oua, etc. si mai putina paine, orez, cartofi, etc.