| Urââtaa a întrebat:

Pot slabi mancand orice dar putin. Adica nu mananc dulcuri chipsuri si fastfood nici paine nu prea mananc doar 2 felii pe zi si fac exercitii fizice 1 ora. As vrea sa slabesc 20 sau 25 kg dar in 2 3 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Mai mananca paine cam 3 felii la masa, si mai adauga o prajitura la o luna, doua.Si nu manca putin mananca pana te saturi.Adica nu manca mai mult decat ai tu nevoie. Funda?happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( şi dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| AnneSiAtat a răspuns:

Salutări (:.
unii oameni sunt mai pofticioşi de fel,aşa cum sunt şi eu. nu mă pot abţine când văd o prăjitură sau o ciocolată,şi tocmai de aceea mă lupt şi eu să scap de burtică. dar am o metodă care este mai uşor înghiţită decât cea cu,,nu mânca lucruri nesănătoase". ştiu,ştiu,nu trebuie să te îndopi, dar poţi mânca dulciuri. după asta, fă abdomene şi alte exerciţii, trage de tine ca să dai jos caloriile pe care le-ai pus mâncând acel dulce. crede-mă, funcţionează. mişcarea este soluţia, şi mâncatul cât mai multor fructe şi legume. dar dacă eşti pofticios....este şi pentru asta o soluţie.
Baftă!