| DjRavy a întrebat:

Poti face avort spontan daca iei 6 pastile de orgametril odata(sunt in a3-a saptamana de sarcina).Va rog sa imi raspundeti daca stiti concret acest lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Orgametrilul te va ajuta sa fixezi mai bine sarcina.

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un ginecolog peste 1-2 saptamani daca vrei sa renunti la sarcina. Nu face experimente acasa, iti pui viata in pericol. Ecografic, inca nu se vede sarcina, e prea mica.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se administrează Orgametril dacă eşti însărcinată!

"2. ÎNAINTE SĂ UTILIZAŢI ORGAMETRIL 5 MG

Nu luaţi Orgametril 5 mg
• dacă sunteţi gravidă sau credeţi că puteţi fi garvidă" - SURSA = Prospectul de la linkul :
http://www.medipedia.ro/......-5-mg.aspx

Asta NU înseamnă că poţi provoca un avort dacă iei Orgametril, DOAR că poţi avea diverse COMPLICAŢII şi îţi rişti viaţa şi sănătatea!

Toate cele bune.

| lordofsin a răspuns:

Nu stiu corect acest lucru deoarece nu ma ocup cu nimic apropiat de sarcinii. Dar un lucru e sigur e o mare prostie sa bagi in tine pastile fara sa ai un doctor langa tine. Treci pe la un doctor, vezi ce-ti zice, iar daca nu se poate nu lua pastile. Nu-ti pune viata in pericol daca nu e nevoie.