| blondie22 a întrebat:

La cât timp după un avort spontan ați rămas însărcinate? Răspundeți doar cele care au trecut prin așa ceva!
Scriu asta pentru că recent am avut un avort spontan (sarcină de 7 săptămâni)…

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Tu la 22 de ani ai făcut avort spontan, iar alți băieți ajung virgini la 30 de ani.

Fii puternică și refă-ți viața că alții sunt într-o situație mult mai tristă decât a ta

| blondie22 explică (pentru LonelyLoner92):

Fiecare alege pentru viața lui. Care e problema mea că X a ajuns virgin la 30 de ani? Eu am pus întrebarea asta pentru că eu și iubitul meu ne dorim un copil și eram curioasă după cât timp au rămas însărcinate. Au habar cât de greu e să știi că ceva mic se dezvoltă în tine și apoi să-l găsești în toaletă?! Te rog dă skip data viitoare.e pe lângă subiect!

| blondie22 explică (pentru blondie22):

Ai*

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate si eu am avut un avort spontan la 7-8 saptamani si medicul mi-a spus clar sa NU am sex pentru 1 luna de zile, fiindca ovulatia se poate produce oricand si poti ramane gravida imediat.
Este recomandat sa-i dai corpului tau 1 luna de zile de pauza totala de la sex, ca organele reproducatoare sa se vindece dupa avort si sa se refaca complet fiindca risti sa tot pierzi si alte sarcini.
protejeaza-te pentru urmatoarele 6 luni!
Este recomandat sa incerci a ramane gravida dupa 6 luni de la avortul asta, ca corpul tau sa fie complet refacut si ceea ce ti-a provocat avortul initial sa dispara din corpul tau ca sa nu pui sub risc sa pierzi copilul nenascut, la cateva luni de sarcina.
Odihna multa, hrana sanatoasa si daca ai nevo apeleaza la un psiholog sau preot pentru a te descarca sufeteste.