| aanonimm a întrebat:

Poti sa ametesti din cauza spondilozei(ma cam supara...)!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca sa-ti faci auto masaj, in zona gatului, si cat de jos ajungi, cu mainile, in reprize de cate 5 minute, combinate cu rotiri usoare ale capului! sau si mai bine, gaseste pe cineva care sa-ti faca acest masaj, dar si mai jos putin, in spate, in zona triunghiulara moale, si zona periferica a gatului spre trunchi!
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta nu e normal. Ma indoiesc ca e spondiloza, mai degraba altceva, oricum nu prea grav.

mariana
| mariana a răspuns:

Oare ce nu este in regula pe TPU, acum mi-a intrat intrebarea ta, cu toate ca ea a fost postata in luna decembrie. Cred ca noul program o cam da in bara ce ziceti?
Despre ametelile tale, s-ar putea ca acestea sa fie de la o alta cauza decat spondiloza cervicala. Dar daca ai asemenea probleme trebuie sa mergi la medic pentru a stabili cauza, amteala este doar un efect al unei afectiuni.
Multa sanatate.

| tarziu a răspuns:

Da.se poate, are legatura si cu transferul de sange spre creier

| ella63 a răspuns:

Eu aveam ameteli si culmea eram racita in zona capului, mai ales la ureche. dupa ce mi-am pus picaturi in urechi si am luat antiinflamatoare mi-au trecut.vezi si tu, incearca