| Idkidk a întrebat:

Ce poţi face ca să nu mai leşini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
28 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa te duci la medic sa vezi despre c este vorba.
Poate esti anemica...
O zi buna happy

| whatevernvm a răspuns:

Sa mori

| Idkidk explică (pentru whatevernvm):

Tare ajutătoare. sad
No, acuma e urgentă întrebarea.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru whatevernvm):

Asta e ceva serios.
Tie iti arde mereu de glume si in momentele cand nu e nimic nostim de discutat?

| Idkidk explică (pentru Doarunaltutilizator):

Ştiu.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da. Asteptam sa imi dai tu replay

| Idkidk explică (pentru whatevernvm):

rolling on the floor Ceartă.

| whatevernvm a răspuns (pentru Idkidk):

Seeegur

| Idkidk explică (pentru whatevernvm):

Deeee ceee nu?

Eu sunt tigrul arbitru.

| whatevernvm a răspuns (pentru Idkidk):

Wtf.

| Idkidk explică (pentru whatevernvm):

Daaa, uită-te la avatar rolling on the floor

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu am ce comenta, absolut nimic esti fara speranta.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Amin

| Idkidk explică (pentru whatevernvm):

Îmi place cum tratezi tu ''problemele ''. happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă leșini și îți pierzi conștiința trebuie să te vadă un medic neapărat. Desigur, chiar și dacă leșini de la un deficit de Calciu. Cel mai bine este să îți faci niște analize la sânge. Eu aveam stări de leșin cam dese în ultimul timp și am aflat că am probleme cu inima.
1.Îți recomand să bei apă, leșinul poate să fie și din cauza deshidratării. Nu aștepta să ți se facă sete, bea mereu apă cel puțin 2 litri pe zi.
2. Evită să te ridici brusc când stai întinsă în pat, sunt șanse mari să leșini pentru că amețești repede și te dezechilibrezi mai ales dacă te uiți în sus după ce te-ai ridicat brusc.
3. În timpul menstruației pierzi foarte multe vitamine, magneziu, calciu și așa mai departe. Corpul se simte slăbit și are nevoie să recupereze ceea ce pierde. Cel mai bine este să cumperi de la farmacie niște pastile de Calciu masticabile(20 de pastile costă în jur de 15 lei) sau Magneziu.
4. Evită stresul, nevroza, sperieturile și tristețea pentru că poți face atacuri de panică. Simți că îți bubuie inima în piept, ai senzația că te sufoci, te agiți mai tare, se întunecă imaginea și leșini. Sunt foarte urâte atacurile de panică, nu doar bătrânii le fac.

| RAY a răspuns:

Sa mergi la doctor, aici doar scriem ce e deja pe google

| Idkidk explică (pentru RAY):

smug Ok.

| RAY a răspuns (pentru Idkidk):

Si ia calciu, magneziu, fier

| Oana92 a răspuns:

Pai din ce cauza lesini? Un medic ti-ar raspunde mai bine...

| alexandrualind a răspuns:

Nimic.

| Golopen?aAdrian a răspuns:

Pai sa ai grija la calciu ca deseori de la asta se cauzeaza

| Idkidk explică (pentru Golopen?aAdrian):

Eu am de la 3 ani problema.

| Golopen?aAdrian a răspuns (pentru Idkidk):

Pai sa ai grija asta iti zic sa faci

| Idkidk explică (pentru Golopen?aAdrian):

Am problema de la inimă... Am avut un stop-cardio-respirator la 3 ani, şi de acolo au început şi alte probleme, şi acum ...de o cauză, nu vreau să o zic.Îmi vine să leşin.

| Golopen?aAdrian a răspuns (pentru Idkidk):

A atunci se intelege ca din cauza stopului cardio respirator iti vine sa lesini

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Zice aşa: Vezi că dacă tot vin pe la tine te avetizez că mai trebuie dat şi pe la medic!

| Anonim2322343a a răspuns:

Incearca sa te duci la doctor, cum spune si in avertizare, noi nu putem sa iti dam sfaturi care ar putea fi gresite.

| LedZep a răspuns:

Sa mananci, sa te hidratezi, si te oxigenezi suficient.