| Gamers a întrebat:

Prieteni a venit un porumbel la mine la geam care nu se prea misca si avea pe picioare un scrii F.R.S.C si un numar am vazut ca ar fi un site cu asa porumbei ce sa ii fac el nu prea se misca o fi bolnav din cate am vazut are ceva la picior vreo rana cred ce ar trebui sa fac sa ii sun pe tipi de la F.R.S.C.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Hăgiul a răspuns:

Du-l la veterinar, amaratul. chiar mi-e mila...

| Gamers explică:

Da nu gasesc un nr de telefon ca i-as suna

| Gamers explică:

A nu mi-a murit nimeni in ultima vreme da ma rog asta e vorba de religie cine imi poate spune un numar de telefon ar tipilor alora ca nu gasesc.

| Gamers explică:

Si-a luat zboru porumbelu azi de dimineata se pare ca nu era rani doar obosit a dormit toata noapte pe balcon la mine iar de dimineata a mai maicat ceva malai si apa si a plecat.

| Gamers explică:

Si-a luat zborul in dimineata asta nu era ranit doar obosit asta nu inainte sa isi ia micul dejun de malai si apa big grin

| Catherine a răspuns:

Da pai sa ii suni pe cei de la acea federatie ar fi cel mai bine. pentru ca nu prea ai ce sa faci cu el.si banuiesc ca iti vor spune ei ce sa faci big grin.Succes:*

| Mariaaa6081 a răspuns:

thinking Eu zic sa ii suni pe tipi aceia. thinking Sa nu pateasca ceva porubelul. Dar cat timp mai este la tine hraneste`l si ai grija de el. Cine stie, poate te`ai scos cu un animal de companie big grin

| Mariaaa6081 a răspuns:

Pai uite ce am gasit :
adresele de email si fax:

contact@frsc.ro

frsc_romania@yahoo.com

juridic@frsc.ro

Fax: 021.26.92.635

Sa ne spui ce ai rezolvat si daca au fost folositoare mailurile! kiss

| larydas a răspuns:

Daca ti-a murit cineva in ultima perioada, acea persoana este porumbelul si are nevoie de ajutor

| Alex070 a răspuns:

Salut.Eu am porumbei de 2 ani.Vei prinde porumbelu si o sa il ti intr-un cotet inchis aproximatic 2 saptamani si daca vrei sa se faca bine o sa te duci la farmacia veterinara o sa ceri vitamine speciale pentru porumbei si un tub de rombendazol F.Vitaminele se adauga in apa dar doar dupa cum o sa iti explice veterinaru si pastilele adica rombendazolu cand vei prinde porumbelu ai vei descide ciocu si osai bagi o pastiluta pe gat odata pe saptamana adica in cazul tau ai vei da de 2 ori dar atentie nu in aceas zi.

| Maryana_Mariana_Radulescu_1990 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie, Intr-o iarna mamaia a gasit un porumbel in curtea sa. ea avea prea multi pisici si mi la dat mie. ea era bolnava dar dupa 3 ani si-a revenit, apropo trebuie sa te duci la un veterinar, iti zic eu o sa-si revina in maxim un an!
Succes!