| Alex a întrebat:

Prin felatie neprotejat, barbatul sanatos poate lua o boala daca femeia e bolnava?
Prin felatie neprotejat, femeia sanatoasa poate lua o boala daca barbatul e bolnava?
Actul sexual se desfasoara intre un barbat si o femeie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In ambele situatii da. De exemplu, pentru HIV: in primul caz, riscul e de cam 5%, in al doilea de cam 9%.

| Violent a răspuns:

Da poate in asa caz da.

| Madalichka a răspuns:

Da, in ambele cazuri. Mai ales daca se scurge lichid preseminal sau daca exista vreo rana bucala sau genitala la oricare dintre parteneri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles.mai ales daca e vreo micuta rana mpe gingie, limba sau cerul gurii si pe organul partenerului/partenerei.alex da ce e felatia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate lua boli prin felatie. Sunt multe boli care se pot trasmite prin felatie si care sunt la fel de periculoase ca SIDA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ambele cazuri raspunsul e afirmativ, da atit barbatul cit si femei se pot infecta unul de la altul in timpul actului sexual