| mgtow a întrebat:

Problema somn vreau remediere. Cateodata dorm 4h apoi stau treaz si ma simt ca un mort din (the walking dead) care merge ca fraieru pe strada. De obicei ma culc pe la 7 seara si la 4 dimineata pornesc la drum lung asa e serviciul meu. Nu vreau pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stii foarte bine ca problemele de somn se rezolva cu pastile.
Acum este alegerea ta daca mergi pe naturiste care poate functioneaza in cazul tau poate nu functioneaza, sau pe pastile speciale date cu reteta de psihiatru.

| mgtow explică (pentru Simpatic):

Medicu de familie. Psihiatru se ocupa cu nebunii

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Si cu insomniile caci si acestea sunt date de anumite probleme tot de pe la psihic, crede-ma stiu ce zic.
nu are cum sa iti dea medicul de familie zolpidem de ex.

| Donsavas a răspuns:

Nu ai de ales. Insomnia e o boala si se trateaza cu pastile, nu cu povești de adormit copiii.