| Eaaa.eHaiPentruCăÎiPlacee;x a întrebat:

PROMIT FUNDITA!
Buna. Am 16 ani si am o problema. Am luat destul de mult in greutate iarna asta si acum nu prea stiu cum sa scap de ea. Am o "burtica" capatata iarna asta si niste picioare cam grase si nemuncite (sper sa ma intelegeti si sa-mi iertati exprimarea). Avand in vedere ca n-am cum sa ma duc la sala de forta, pentru ca nu e tocmai una bine amenajata si ca mi-am propus sa postesc postul pana la sfarsit, ce sfaturi imi puteti da? Daca as slabi 5-6 kg in 2 luni ar fi suficicient. Multumesc pentru intelegere. Cum am mai spus, metoda care da roade primeste fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.
Pentru a slabi in zona picioarelor(dar si in rest), fa zilnic 20-30 de minute de alergare cu viteza medie.Succes.

3 răspunsuri:
| unCalutz a răspuns:

Poti sa slabesti facand sport (acasa / in parc)
Si acum ca ti si post nu vei manca (carne, oua, lapte...etc)
Vei slabi cu siguranta.
Eu nu iti recomand medicamente pentru ca cunosc o persoana care a luat pastile pentru slabit pe baza de plante si dupa cateva luni toata fata ii era plina de bubite.

Succes!

| LiaYapp a răspuns:

Buna. Poti sa slabesti facand mult sport, nu e obligatoriu sa mergi la sala, poti sa faci exercitii acasa sau prin diferite produse de la Herbalife, Herbaplant, etc. Aceste produse chiar dau rezultate

| treipuncte a răspuns:

Du-te in fiecare seara si alearga 5-6 Km