| DogMX a întrebat:

Psihopatii si schizofrenicii au anumite trasaturi fizice?
Intreb doar din curiozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Din punct de vedere fizic nu, iti dai seama ca au o problema doar prin comportamentul lor.

| KillMePlease a răspuns:

Da.
Arata ca mine. happy

| AirănMeidăn a răspuns:

probabil, dar nu te astepta sa iti spun care fiindca nici eu nu stiu
dar de multe ori te poti uita la cineva si sa iti dai seama aproximatov ce fel de persoana e

Răspuns utilizator avertizat
| LaughingKarima a răspuns:

Nu. Nu te poti uita la cineva si sa zici, gata el e psihopat. Iti dai seama doar din comportament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Doar daca e si prost. in rest cei mai multi psihopati au prieteni, iubite oameni care depind de ei pentru ca sunt asa de buni in a prosti o persoana. haios ca toti idioti in ziua de azi ii vad pe astia fara prieteni ca "ciudati " sau mai stiu eu ce, dar are mai multe sanse ca "prietenul" lui sa fie un sociopat sau psihopat laughing

| Wehrmacht a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt asa de buni in a prosti o persoana...sau poate n-au nimic.
Daca vezi un soldat nu ii spui ca-i psihopat pentru ceea ce face. Daca vezi o persoana ca poate sa fie violenta cand considera ca e nevoie da' nu-ti convine tie ii spui ca-i psihopata.Asta spune destule despre psihopatie si despre bolile psihice, in general.
Poti spune cuiva ca-i nebun cand nu mai are controlul asupra propriei gandiri.Cand stai sa cauti indicii in cele mai mici gesturi ale unei persoane ca sa spui ca e nebuna da' se ascunde bine deja o dai in paranoie si s-ar putea sa fii tu cel care are ceva probleme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Mai citeste raspunsul meu de cateva ori, cred ca ai incurcat ceva pe undeva.