| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Pt a dona celule stem trebuie sa fiu mamica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sabina a răspuns:

Da, pentru ca se recolteaza din sangele placentar.

4 răspunsuri:
| bubu_7778 a răspuns:

Celulele stem se recolteaza din cordonul ombilical la nastere

| leluc a răspuns:

Da. Celulele stem se recolteaza din cordonul ombilical al bebelusului.

| dalea a răspuns:

In raspunsurile de mai sus este vorba de celulele stem din cordonul ombilical, dar chiar aseara am vazut pe pro tv, care au acum o campanie pe tema transplanturilor ca se recolteaza celule stem de la orice persoana, din sangele periferic.

| yoanna73 a răspuns:

Celulele stem se recolteaza din cordonul ombilicar, cind nasti.