| maxim789 a întrebat:

Puteti sa imi dati solutii care albesc dintii complet, frumosi....de exemplu benzi sau alteva mai multe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Mergi la dentist si faci un periaj profesional asta in caz ca nu au tartru dupa care te speli bine pe dinti de fiecare data, foloseste o pasta de dinti cu specificatia white si o sa vezi rezultatele dar dureaza un pic, intr-o saptamana se vad si evita bauturile acide, bea dar mai rar nu toata ziua.

| Iunix a răspuns:

Cea mai bună soluție existentă, efect imediat și nu atacă absolut deloc smalțul dintelui : Fațete dentare
+ că protejează dintele, e ca o armură.

| Ioanaah a răspuns (pentru Iunix):

Wtf, fatetele dentare sunt extrem de scumpe și desi arata drăguț, dintele este pilit. Efectiv ți se pilește dintele și ți se lipește fațeta de mica porțiune care a rămas nepilita. Eu cred că mai bine faci albiri și tot soiul, decât să nu mai ai dinții tăi...să nu mai zic că o să te doară oribil când ti-i pilește și o perioada după asta. Apoi o să fie nașpa vreo 2 săptămâni și după ce îți sunt atașate fațetele.

| Apollo007 a răspuns:

Albirea chimica. Exista produse si in comerț dar sunt de concentrație mica. Te duci la dentist ei au unele mult mai puternice. Partea nasoala e ca aceste substante ataca smalțul. Îi vor albi complet dar...

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Poti cand te speli pe dinti peste pasta sa pui putin dicarbonat alimentar, este un praf, despre care se zice ca iti albeste dintii.

| maxim789 explică (pentru Madalina_Georgiana_1998):

Da benzile 3d white crest ajuta la albirea dintii

| MihaiMihaitza2007 a răspuns:

1. Bicarbonat de sodiu peste pasta de dinti, sau spalat doar cu bicarbonat
2. Acelasi efect il are si sarea.
3. Pui pasta de dinti intr-o folie de aluminiu apoi infasori dintii si ti.i aproximativ o oră asa.
4. Si ai mai putea sa te speli pe dinti cu carbune activ. De aia pentru narghilea?