| Razvi28383838 a întrebat:

Recent mi-am rupt o bucatica mica de gingie dintre dintii de jos. Se poate regenera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Gingia e locul unde se regenerează cel mai repede țesuturile in cavitatea bucala, dacă după o extracție a unui dinte sau a unei masele se umple locul acela, de ce după ce ți-ai rupt tu o mica bucățică de gingie nu s-ar regenera? happy

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Gingia, se cicatrizeaza. Poate chiar se va regenera.

| Craciun_Nicolas_1995 a răspuns:

Nu din pacate nu se poate regenera depinde daca ai dintii de lapte sau definitivi ...cu placere anticipat happy

| Razvi28383838 explică (pentru Craciun_Nicolas_1995):

Am 15 ani, nu ma sunt din lapte. happy

| Razvi28383838 explică (pentru Craciun_Nicolas_1995):

Sunt definitivi.