| Marian_Mark_1995 a întrebat:

Regim.

as vrea sa stiu si eu ce ar trebui sa mananc si sa ma mentin. in forma nu prea ma pricep eu... eu mai vreau sa am si un abdomen plat frumos si eu pun repede burtica si as vrea sa imi dati voi vreo 3 4 mese pe zi cam ce pot manca si ce sucuri am voie sa beau fara accind din cate am inteles.

PS : nu prea ma pricep eu mancarea sucurile regimurile etc.

Funda!

etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mementomori a răspuns:

First ar trebui sa te gandesti sa treci pe apa, nu numai ca o sa aiba un impact urias asupra sanatatii dar o sa arati mult mai bine, daca totusi nu alegi H2o-ul sa iti fie prieten nu te baza pe sucurile cu indulcitori care in timp o sa te ingrase de 3 ori mai rau(vb din experienta) si o sa ti se faca foame mult mai des.
Second, nu exista o reteta exacta de regim pentru nimeni, daca chiar vrei sa slabesti si sa te menti invata sa faci schimbari mici in viata ta care sa iti faca placere si sa conteze(inlocuieste painea alba, mananca cateva legume la fiecare masa si incearca sa ai cat mai putine feluri la o singura masa ca organismul tau sa poata asimila tot ce mananci si mancarea sa nu fermenteze aiurea)
Pt mult doritul abdomen plat nu manca dupa ora 6. e atat de simplu si totusi atat de greu dar dupa 8 ani de incercat tot felul de diete tampite(cu care mi-am si slabit sistemul imunitar) am ajuns la concluzia ca schimbarile mici pe care le alegi tu constient si simti ca iti fac bine sunt cele mai de efect.
Sfatul me este sa nu te infometezi caci dupa ce nu vei mai putea tine dieta 'drastica" si f diferita de ce esti tu obisnuit acum corpul tau va stoca tot ce va putea ca sa fie sigur ca nu il lasi fara combustibil din nouhappy
Gandeste-te ca mai ai multi ani de trait si imaginea ta va fi din ce in ce mai importanta, ca sa nu vb inca de sanatate, asa ca toate deciziile pe care le iei acum vor conta mai tarziu.
Si ca sa iti fac viata si mai grea sportul ajuta enorm. orice, de la fotbal la dans-iti oxigenezi creierul, eliberezi endorfine si esti mai fericit, scapi de toxine prin transpiratie si slabesti mai repede.
Succes si rabdare

4 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Cea mai buna dieta este sa te lasi definitiv de:zahar(tot felul de dulciuri),sare, paine, produsa fainoase, cafea si, mancare foarte grasa.Bea minimum 2 litri de apa pe zi si vei slabi.
P.S.Mananca restul in cantitati limitate!

| SteveAx a răspuns:

Trebuie sa consumi obligatoriu 3 mese si 2 gustari pe zi.
8:00 dimineata- Prima masa care consta intr-o cana de ceai/lapte cu o rosie sau un iaurt
11:00 prima gustare- Un fruct
14:00 a 2-a masa- O masa mai consistenta. Piept de pui/supa/smantana/mamaliga/ salata
17:00 a 2-a gustare- un fruct, niste biscuiti, etc.
20:00 ultima masa- preferabil o salata sau orice altceva in cantitate mai mica SI FARA PAINE!
Poti inlocui tu cum vrei mancarurile, dar orele acestea ar trebui respectate, si tine minte, FOARTE PUTINA PAINE (2 felii maxim pe zi) si multe lichide (apa), si fara sucuri carbogazoase (foarte rar, nu e interzis total).

| EllaMazerschi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci sportwinking

| NaNeSuDhOp a răspuns:

Daca mananci putin cum zice asta poti sa dormi nemancat,mananca mancare solida care sa contina:lapte,carne,oua,branza,piept de pui smantana, iaurt cele mai importante!:fa-ti piept de pui cu orez, pui cu smantana, omleta cu branza si tot asa daca vrei, daca te ei dupa asta primul ajungi pe - mananca mult nu ierta da mananca cu cap tot ce are proteine si carbohidrati
sper ca team ajuatat