| Ruines a întrebat:

S-ar putea sa am adhd, avand in vedere ca prezint simptomele...ce as putea sa fac? (FARA RECOMANDARI DE GENUL "du-te la doctor") Nu imi permit!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa inteleg ca ai tai parinti stiu de problema ta si nu vor sa te duca la medic? nu-i nimic, te poti duce singur la medic si le explici situatia, apoi autoritatile vor lua masuri, nu poti de unul singur sa te tratezi ca nu e o durere de cap/masea/gripa etc..acest diagnostic trebuie controlat/verificat in amanut si apoi un tratamen adecvat.dar ce zic parintii tai?
O zi frumoasa sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti permiti? Pai consultatia la medicul de familie e gratuita. El va decide daca intr-adevar simptomele care le ai indica asa ceva si atunci te va trimite mai departe -cu trimitere- la o consultatie la medicul specialist care iarasi nu va costa.
Asta cel putin te va ajuta sa primesti un diagnostic. Mai departe, dupe ce ti se va pune un diagnostic (daca e cazul), daca nu ai posibilitatea sa faci un tratament -acesta costa- poti macar sa cauti pe net sau sa discuti cu persoane in aceeasi situatie despre lucruri ce te pot ajuta, odata ce stii despre ce e vorba.
Iti doresc noroc si sa ai o seara frumoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Poti cauta pe net niste exercitii care sa te ajute sa te concentrezi mai bine, ceva legat de meditatie.